Certifikovaný set

AK230/2

+

Bezpečnostné protipožiarne dvere
Bezpečnostná zárubňa s dvojitým tesnením

Certifikovaný set

AK230/2

Bezpečnostné protipožiarne dvere

+

Bezpečnostná zárubňa s dvojitým tesnením

Certifikované bezpečnostné dvere FORNOX vyrobené na Slovensku.

Kľúčové vlastnosti modelu AK230/2

7 istiacich bodov

2. trieda bezpečnosti

zvukový útlm 36 dB

dvojité tesnenie

požiarna odolnosť EI230; EW30

otvárané do aj von z priestoru

Bezpečnostný zámok FORNOX s trojčapom
Pasívny istiaci čap dverí FORNOX

Dvere sú celokovovej konštrukcie tvorenej oceľovými platňami, pozváranými do jedného pevného celku vystuženého vodorovnými a zvislými oceľovými výstuhami.

Zámok je ochránený vysoko odolným kaleným štítom s odolnosťou voči vŕtaniu a páčeniu.

Trojité aktívne čapy zámku sa vysúvajú až 24 mm a poskytujú vysokú odolnosť voči vypáčeniu. Pasívne čapy na závesovej strane dverí zabránia prekonaniu páčením aj vyrazením.

Závesy na dverách majú špeciálne teflónové puzdro pre ľahké otváranie a zatváranie bez potreby mazania. Závesy s pasívnymi istiacimi bodmi sú pevne spojené s masívnou závesovou výstuhou.

Závesová výstuha dáva konštrukcii dverí extrémnu pevnosť a stabilitu. Zámková strana dverí je vystužená obdobným spôsobom špeciálnym omega profi lom. Omega profi l je neoddeliteľne spojený zvarmi ku kovovému korpusu dverí. Je v ňom upevnený zámok. Tento dômyselný a tuhý konštrukčný celok, poskytuje vysokú odolnosť voči prekonaniu.

Vnútro dverí je vyplnené izoláciou s tepelno-zvukovo-požiarnymi vlastnosťami.

Povrch dverí tvorí vysoko odolná povrchová úprava dverí z MDF LAMINO s dizajnom dreva, alebo v škále RAL. Polodrážka dverí má rovnaký dizajn a dvere pôsobia celkovo veľmi estetickým dojmom.

Tesnenie v polodrážke na dverách je protihlukové, protiprachové, protipachové odolné EPDM a protipožiarne, dymotesniace expanzné.

Možnosť dodatočného skrátenia dverí v spodnej časti v prípade krivej podlahy v byte, alebo pri výmene novej podlahy je veľkou výhodou dverí FORNOX.

Na želanie zákazníka je možné dvere povrchovo vyhotoviť v rôznych úpravách s nepriezvučnosťou 36dB, alebo s atypickými rozmermi, či rôznymi prvkami pasívnej ochrany EZS.

Konfigurácia modelu AK230/2

Schéma konštrukcie bezpečnostných dverí FORNOX

Dizajn dverí a príslušenstvo na želanie

Povrchová úprava bezpečnostných dverí a bezpečnostných zárubní vo farbách stupnice RAL

Povrchové úpravy

Zárubne aj dvere dodáme na želanie v drevodekore, vo farbe RAL, alebo kombinácii na želanie.

Detail bezpečnostnej zárubne FORNOX v miestach uzamykacích istiacich bodov a nastaviteľného 3D dverového závesu.

Bezpečnostná zárubňa CGKA

Bezpečnostná zárubňa v prevedení CGKA je určená do všetkých druhov muriva. Štandardne sa vyrába s ostením 100 a 160mm. Konštrukčne je vhodná k montáži aj do stavebných otvorov s krivou stenou.

Nastaviteľná šírka bezpečnostnej zárubne MZKA

Bezpečnostná zárubňa MZKA

Bezpečnostná zárubňa v prevedení MZKA je určená do všetkých druhov muriva. Je to dvojdielna zárubňa, takzvaná obložková zárubňa. Štandardne sa vyrába s ostením 100 a 150mm pričom sa dá nastaviť podľa potreby v rozsahu -20 až +25mm.

Bezpečnostné kovania

Široká škála rôznych modelov kovaní v rozličných povrchových úpravách, ktoré nájdete v našej ponuke, uspokoja aj náročného zákazníka.

Všetky modely sú certifikované pre dvere v 3 triede bezpečnosti – RC3 EN1627

Bezpečnostné vložky

V ponuke certifikované bezpečnostné cylindrické vložky od uznávaných výrobcov v 3. a 4. bezpečnostnej triede. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči prekonaniu, dlhou životnosťou a vysokým užívateľským komfortom.

V ponuke tiež elektronické bezpečnostné vložky.

Panoramatické priezorníky

Klasické optické kukátka alebo SMART s možnosťou pripojenia na mobilný telefón a podporou WiFi.

Pomôžeme Vám

Ak si čímkoľvek nie ste istý pri výbere bezpečnostných dverí, kontaktujte najbližšie obchodné zastúpenie alebo priamo našu spoločnosť. Radi Vám poradíme.

Návrat hore